דרכים לגבות תשלומים

כל מוסד או ארגון מתמודד מול צורך לגבות תשלומים. וזאת כדי להצליח לבצע גבייה יעילה ובטוחה מכל מי שצריך לבצע תשלומים שוטפים. מדובר לרוב על מוסדות לימוד. נותני שירות קבועים, מכללות וכדומה. אלו צריכים למצוא את הדרך היעילה לגביית תשלומים, כך שהתשלומים יבוצעו באופן שוטף בלי לדרוש הרבה התעסקות וכוח אדם. יש כיום מגוון אמצעי תשלום ושיטות שונות שנועדו לאפשר לכל בעל מוסד או ארגון לבצע את החיובים בצורה נוחה שמתאימה להתנהלות העסקית שלו.

אילו דרכים קיימות לגביית תשלומים?

  • אשראי – דרך פופולארית ונוחה היא גבייה באשראי. מדובר על שיטה נוחה ויעילה מאוד אשר רבים הם אלו שבוחרים לבצע את הגבייה בשיטה זו. כדי לבצע את הגבייה צריך לעשות שימוש בפלטפורמת גבייה וסליקה נוחה ואמינה. התשלום יתבצע באמצעות מילוי פרטי כרטיס אשראי של המשלמים וכן בתכנון נכון של גביית התשלומים החודשיים בתאריך המועדף על המשלם ובסכום קבוע כמסוכם מראש.
  • שוברי תשלום – אפשרות נוספת היא גביית תשלומים באמצעות שוברי תשלום. מדובר על שיטה נוחה מאוד אשר מאפשרת למוסד או לארגון לבצע גבייה נוחה ויעילה מאוד. כל משלם מקבל את שוברי התשלום אותם עליו למלא ולהחזיר. זו שיטת תשלום יעילה אשר מאפשרת לשלוט על התשלומים ועל הסכומים שנגבים מהלקוח.
  • הוראת קבע בנקאית – במידה ומדובר על תשלום קבוע ניתן להקים הוראת קבע בנקאית. הוראת קבע כזו מתפקדת באופן אוטומטי ללא צורך בהתערבות אנושית. מידי חודש תבוצע הגבייה באופן אוטומטי. אם כי יש להתייחס לכך שהוראת קבע כזו עשויה להסתיים כחלוף שנה בלי שנשים לב לכך. כמו כן מתברר כי במקרים רבים המשיכה הגבייה למרות שתקופת הלימודים או הצריכה הסתיימה. מה שאומר שהוראת קבע כזו עלולה להיות בלתי נשלטת.
  • תשלום במזומן – יש את המשלמים שתמיד יעדיפו לשלם במזומן. זו אפשרות שיכולה להיות נוחה אם מדובר על משלמים שזוכרים לבצע תשלום באופן עצמי בלי תזכורות…
  • תשלום בצ'קים – ניתן לכבד צ'קים, ולקבל מראש צ'קים לתאריכים נקובים לתאריכים שונים. את הצ'קים יהיה על המקבל להפקיד בהתאם לתאריך הרשום.
    ישנם חברות המספקות שירותים של הדפסת צ'קים, אחת מהן הן אופסט קולור.

אודות המחבר

nobhillsoft@gmail.com'
השארת תגובה