מי עוד משלם בצ'קים בשנת 2020?

אמנם עם התקדמות הטכנולוגיה והפיכת תשלום בכרטיסי אשראי לנוח ובטיחותי, אנשים רבים חושבים שעידן הצ'ק חלף מן העולם. אך מחשבה זאת לפי הנתונים אינה נכונה, שמוכיחים כי שימוש בכרטיסי אשראי נמוך בהשוואה לעלייה הגדולה בתשלום בצ'קים. הסיבות לנתונים אלו משום שלצ'קים יש מגוון רחב של יתרונות ההופכים את תשלום הצ'ק מהיר וקל, כמו למשל ניתן לקנות גם מחנויות שלא מכבדות כרטיסי אשראי, על יד צ'קים, וגם ניתן לבחור אפשרות של תשלום מאוחר יותר לתאריך הרצוי, לכן יש יתרונות רבים לשימוש בצקים ניתן לומר כי עסקים גדולים משתמשים בצ'קים, ומאפשרים תשלום בצ'קים.

ביטחון הצ'ק 

 בניגוד לעבר, שבעלי עסקים מסוימים לא הסכימו לקבל צ'קים, היום בעקבות הדפסת הצ'קים בחברה פרטית, והגנה עליהם מפני זיופים הצ'קים בטוחים כמו כרטיסי אשראי.

שימוש בצ'קים אצל משקי הבית 

גם אנשים רבים משתמשים בצ'קים לחוג של הילד, לתשלום של וועד הבית, או לבעלי עסקים קטנים. ניתן לומר כי כמעט כל העסקים הגדולים עושים שימוש בצ'ק, וגם מאפשרים תשלום בהם, כמו רשתות שיווק מזון, אופנה, ועוד. 

זה עלול להפתיע חלק מהאנשים, המשתמשים יום יום בכרטיסי אשראי, שיש משקי בית  אשר אינם משתמשים כלל באשראי, ולכן התשלום העיקרי הוא על ידי צ'קים.
יש הרבה סיבות לכך: הרגלי צריכה, הגבלות של הבנק, מצב כלכלי נמוך, לפיכך גורמים לאנשים אלו להשתמש בצקים. 

  •  אנשים במצב דחוק

              אנשים במצב כלכלי קשה, שמשתמשים  בכרטיסי אשראי, מגלים אך מהרה שמסגרת האשראי שלהם הוגבלה, אבל שימוש בצ'קים דחויים מאפשר להם להגדיל את מסגרת האשראי ללא אישור הבנק.

  • אנשים שרוצים להגביל את סכום ההוצאה 

                בעוד שבכרטיס אשראי יש הגבלה על  סכומי כסף גבוהים.  ניתן לומר כי בצ'קים אפשר לרכוש סכומים גבוהים. 

  • נשים משתמשות יותר בצ'קים
  • אצל נשים צ'קים הוא תשלום העיקרי שלהן, 
  • אנשים שצריכים לשלם  סכומים גבוהים 
  •  אנשים משתמשים באופציה של תשלום בצ'קים במצב שיש לשלם סכומים גדולים לעסקים וחברות כמו תיקון במוסך וכדומה.  אופציה זו נותנת להם לחלק את התשלום הגבוה למספר תשלומים רב.

אודות המחבר

nobhillsoft@gmail.com'
השארת תגובה