5 שפות ששווה לדעת

5 שפות שכדאי לדעת - סינית
5 שפות שכדאי לדעת – סינית

אם בעבר היה מספיק להכיר היטב את שפת האם שלך ואולי מעט אנגלית, הרי שהיום המצב נראה שונה לחלוטין. רוב האנשים בעולם המערבי דוברים אנגלית, כך שמדובר ללא ספק לשפה המדוברת ביותר והנפוצה ביותר ב"עולם" שלנו. אך למעשה, אם יוצאים מגבולות העולם המערבי, מגלים ש- 25% מאוכלוסיית העולם מדברת סינית!

מדובר על נתון מדהים, היות ורוב האנשים בכלל אינם מודעים לכך. אך למעשה סין נחשבת למדינה גדולה ומתפתחת, שרק הולכת וצוברת תאוצה. סין מנהלת קשרים עסקיים שונים עם רוב מדינות המערב, כך שניתן לראות יותר ויותר מערביים שבוחרים ללמוד סינית במטרה להתקרב לתרבות ולהבין טוב יותר את השותפים העסקיים שלהם וכן את הצורך הגובר בתרגום מסינית ולסינית.

בנוסף, כל מי שרוצה להבטיח את מקומות בעולם התעסוקה העתידי, מומלץ לו מאוד להתחיל בלימודי סינית. גם ייעוץ בענייני סין הוא מחשבה עסקית נכונה, בכדי לגשר על פערי התרבות והמנהגים.

שפות נוספות שמומלץ ללמוד ולהכיר

מעבר לשפה הסינית שבהחלט כדאי להשקיע בה לא מעט מאמצים, ניתן ללמוד גם שפות נוספות שיכולות לספק יתרון בעולם העתידי שלנו. כמובן שהכול תלוי בכיוון שלכם בחיים, בתחומי העניין שלכם וביכולת שלכם לקלוט שפות. למשל, אנשים רבים בוחרים ללמוד ספרדית, היות ומדובר על שפה קלילה שקל ללמוד וקל להבין.

צעירים רבים מצליחים ללמוד חלקים גדולים מהשפה, רק בזכות הטיול שלהם בדרום אמריקה או אפילו בגלל החיבה שלהם לאופרות סבון ספרדיות. מעבר לכך, מי שעובד למשל עם עולים חדשים מחבר העמים או לחילופין מעוניין לפתח קשרים עסקיים עם רוסיה, מוזמן ללמוד את השפה הרוסית. מדובר על שפה מאוד עשירה, המאפשרת לשולטים בה להתנהל די בקלות במזרח אירופה, היות וברוב המדינות שהיו תחת שליטת ברית המועצות, עדיין מדברים רוסית ברמה כזאת או אחרת.

נקודה חשובה נוספת שכדאי לקחת בחשבון, היא העובדה שלמידת השפה הגרמנית יכולה לתרום המון לכל מי שחושב להגר לברלין או פשוט להעביר שם כמה שנים בתור סטודנט. הדבר יתרום רבות לרמת החיים במדינה, היות וגרמנים רבים אינם דוברים אנגלית.

לסיכום, ניתן למצוא לא מעט שפות שונות שכדאי ללמוד במטרה לקדם את עצמכם ואת השאיפות העסקיות שלכם. לכל שפה היתרונות שלה, כך שכדאי לבחור בחוכמה.

אודות המחבר

nobhillsoft@gmail.com'
השארת תגובה