איך מתמודדים עם הסכם ממון לאחר נישואין

הרבה זוגות מחליטים כיום לחתום על הסכם ממון עוד לפני החתונה. אך כמובן לא כולם נוהגים גם ואפילו לא חמישים אחוז מהזוגות שמתחתנים בארץ בכל שנה. חשוב, אם כן, לדעת שניתן להסדיר את הנושא גם לאחר הנישואין. אין שום מניעה מכך וניתן לחתום על הסכם ממון לאחר נישואין במידה והוא לאחר מכן מאושר כחוק. הטיפים הבאים יעזרו להתמודד עם הסכם מהסוג הזה, בצורה רגישה, משתפת, מכילה אך גם שכלתנית והגיונית. 

הסכם ממון לא מנבא פרידה 

צריך להיות מאוד תמימים בכדי להתעלם מהעובדה שהרבה זוגות מתגרשים כיום. אף זוג לא חסין מכך ואי אפשר לדעת מראש אילו זוגות ימשיכו להישאר ביחד ואילו זוגות ייפרדו בשלב כזה או אחר. אם הבעל או האישה רוצים לערוך הסכם ממון לאחר נישואין, ישנה עובדה חשובה שיכולה לעזור להתמודד: ההסכם הזה בשום פנים ואופן לא מנבא פרידה. זוגות שחתמו מתוך רצון של בן או בת הזוג לא נמצאים בסיכוי גבוה יותר להיפרד או להתגרש. 

תמיד עדיף לשתף פעולה – ביחד 

הסכם ממון לאחר נישואין חוסך כל כך הרבה דברים קשים אם, חלילה, מתגרשים, שאסור להתעלם מכך. לדוגמא, תמיד עדיף לשתף פעולה ביחד, ולהחליט בהסכם איך יתחלק הרכוש (אם וכאשר), כאשר הקשר נמצא על מי מנוחות. תמיד, במידה והדברים מגיעים לידי מחשבות על גירושין, מתחילים להיכנס שיקולים רעים ומפריעים. אנשים כועסים לא יכולים לחשוב בהיגיון ועלולה להתעורר נטייה לרצות "להזיק" לשני גם על רקע כלכלי. כאשר מסדירים את הכל בהסכם ומראש, ההסכם לא מאפשר להיות נקמניים משום שכל הדברים העיקריים הוסדרו, נקבעו ונחתמו מראש. ההסכם, לפיכך יוצר הוגנות, נותן ביטחון ביחס לעתיד ומונע "מלחמות" ופגיעה הדדית או בילדים, במידה ויוחלט אי פעם על פרידה.למידע אודות הסכם ממון לידועים בציבור

אודות המחבר

nobhillsoft@gmail.com'
השארת תגובה