איך עובד תהליך פשיטת רגל?

מי שנקלע לחובות בסדרי גודל רחבים ואין לו כל אפשרות להחזיר אותם, מתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בתחום פשיטת רגל. על פי הנתונים הפיננסיים האישיים או העסקיים, עורך הדין בוחן את מצבו מכל ההיבטים כדי למצוא דרכים להחזר החובות בדרך אחרת ללא צורך להגיע לפשיטת רגל. אך אם המצב הוא חמור, אין ברירה אלא לבצע הליך זה.

תהליך פשיטת רגל 

עורך הדין אשר מתמחה בתחום פשיטת רגל מגיש בקשה לבית המשפט להכיר באדם מסוים כפושט רגל. כונס הנכסים הרשמי בוחן את מלוא הנתונים הפיננסיים הכוללים את חובותיו לגורמים השונים. יש נושים שפתחו נגד החייב תיקים בהוצאה לפועל ומתבצע איחוד תיקים ובעלי חוב נוספים שלא פתחו תיקים נגדו.

כונס הנכסים בוחן גם את מצב הנכסים של החייב אשר ניתנים למימוש, אם קיימים כאלו. בהתאם למכלול המידע נקבעת לחייב תוכנית תשלומים אשר על פיה הוא אמור לשלם סכום כספי בכל חודש, מדובר בחלק מחובותיו שעליהם החייב ייקח אחריות וכונס הנכסים יחלק בכל חודש סכום זה על פי חלוקה שנקבעה מראש לכל אחד מהנושים.

המטרה של הליך זה היא להעביר חלק מהכספים לנושים וגם לסיים את הסאגה של פשיטת רגל תוך כמה שנים בודדות ולא למשוך אותה לאורך שנים רבות. בתום שלש שנים, אם החייב עמד בכל חובותיו קיימת אפשרות להגיש בקשה לקבלת צו הפטר. להמשך קריאה בנושא מחיקת חובות בהליך פשיטת רגל

צו הפטר 

אישור לקבלת צו הפטר מתבצע על פי קריטריונים שנקבעו מראש ואם החייב עומד בהם הוא מקבל אישור זה. לאור זאת הנושים לא יקבלו ממנו כספים נוספים והוא יכול להתחיל בחיים מקצועיים חדשים כיוון שהמגבלות שהיו נגדו בהליך פשיטת רגל יוסרו. למידע נוסף עו"ד אביתר כהן

אודות המחבר

nobhillsoft@gmail.com'
השארת תגובה