טבלאות שכר לפי מקצוע, כאן תמצאו אותן

טבלאות שכר אשר מסווגות את התפקידים בענפי הפעילות השונים במשק הם כלי עבודה מצוין עבור כל עובד. באופן טבעי כל אחד מעוניין לקבל שכר אשר הולם את תפקידו ואת הנתינה שלו למקום העבודה.

אם אדם חי בתחושה שהוא לא מתוגמל כראוי, הדבר מתסכל אותו וזה מתבטא לעיתים גם במחויבות שלו למקום העבודה.

מחפשים עבודה? אולג'ובס לוח הדרושים של ישראל.

שימוש בטבלה לבדיקת שכר 

הפתרון הוא לעבור על הטבלה ולמצוא את הקטגוריה הנכונה עבור כל אחד מהתפקידים ולראות בה את רמת השכר הממוצעת. 

לנוחות המשתמשים, הטבלה בנויה על פי ענפי הפעילות השונים כמו שכר בכירים, שכר של עובדים בתחום המחשבים, האינטרנט וכו'. כל עובד מחפש את השורה המתייחסת לתפקיד שלו ומותאמת לשנות הותק שלו בעיסוק זה, השכר עולה ככל שמספר שנות הניסיון עולה.

בכל משבצת אפשר לראות את גובה השכר הממוצע כשהוא נע בין שני סכומים כמו לדוגמה בין k10 ל k 12. נתון משתנה בהתאם לכישורים ולתארים או תעודות המקצוע. ככל שרף הלימודים גבוה יותר כך השכר יהיה גבוה בהתאם.

למידה מתוך הטבלה 

על פי המידע בטבלה זו, אדם מודע לשכר שהוא אמור לקבל במקום העבודה שלו ולכן הוא יכול לקבל החלטות אם לפנות למנהליו ולבקש העלאת שכר.

אם לעובד הייתה תחושה ששכרו נמוך והוא ביקש העלאה לא מכבר אך קיבל תשובה שלילית, יכול מאד להיות שבעקבות המידע בטבלה אשר חיזק את העובדה שהוא מקבל שכר נמוך, הוא יקבל החלטה לחפש מקום עבודה אחר ויעזוב את המקום הנוכחי.

בראיונות העבודה במקום העבודה החדש הוא כבר יגיע מוכן וידרוש את השכר המגיע לו בדיוק כמו שרשום בטבלה, בהתאם לשנות הותק שלו בתחום זה ולהשכלה שרכש בתחום זה. 

הטבלה המצוינת הזו נותנת תמונת מצב די מדויקת ועוזרת לעובדים להבין את השכר שעליהם לקבל האינפורמציה מחזקת את החשיבה שלהם ולכן הם יכולים לעמוד על דעתם ולעשות כל שניתן כדי לקבל את רמת השכר הנדרשת. או לחילופין הם יחשבו אם לחפש מקום עבודה אחר.

אודות המחבר

nobhillsoft@gmail.com'
השארת תגובה