איזה סוג כלה את?

נכון שחתונה מתייחסת לשני האנשים, הן לחתן והן לכלה, אך אם נשים את העובדות על השולחן, הרי שחתונה היא מעט יותר עבור הכלה ומעט פחות עבור החתן, ולו כי החתן לא תכנן מגיל חמש איזו חליפה הוא ילבש, לא התלבט מגיל 16 עם איזה שיר הוא יכנס לחופה ולא הזיל דמעה בכל חופה של חברים ובני משפחה. מכאן שגם אם את כלה מעט יותר שפויה ויותר זורמת וגם אם מבחינתך היה ניתן להתחתן בחו"ל הרחק מכל הרעש וההמולה, הרי שאת עדיין כלה, ועל כן רגע לאחר שנשאלה השאלה ורגע לפני שהכול קורה, עצרי לבחון איזו כלה את, ולו על מנת להבין שהגיע הזמן לקחת אוויר, או לחלופין כדי שתהיי מבסוטה מעצמך (ותרוצי לספר לחתן שהוא זכה בלוטו).

כלה

הכלה הלחוצה

כמתבקש נתחיל עם האבטיפוס של הכלה – הכלה הלחוצה. זו שלא חושבת שתוך חודשיים שלושה היא תימצא נעלי כלה, זו שלא מאמינה שהאולם מבין בדיוק מה היא רוצה, זו שדורשת וידוא הגעה כפול, זו שבארוחת הטעימות מבקשת שיוציאו מנות שאינן קיימות – זו שיושבת עם הדיג'יי ומכתיבה לו איזה שיר לשים בחופה, מה לומר לפני הסלואו הראשון וכיצד להגיב לבקשות של שירים מצד האורחים. בנוסף, הכלה הלחוצה תדאג לשתי שמלות כלה (לא כי זה טרנדי, אלא כי היא תחשוש שאחת תתלכלך), תדרוש מהמאפרת שתלווה אותה לכל אורך האירוע, תגרום למנהל האירוע ללמוד בע"פ את המספר שלה ורגע לקראת החופה תהיה עסוקה באיכות של המתאבנים ולא במהות של הרגע.

הכלה המרוגשת

הכלה המרוגשת מביטה על היד ומתחילה להזיל דמעה לנוכח טבעת האירוסין (בכול פעם מחדש), בוחרת את שמלת הכלה בהתאם לאופי התמונות שהיא מבקשת שיופיעו באלבום החתונה, מגיעה לארוחת הטעימות ולא מצליחה לאכול דבר, רק חושבת על הטקס וכיצד היא תרגיש בו, מבקשת לחפור עם החתן המיועד על כל צעד והחלטה, אינה יכולה לנהל שיחה מבלי לציין את העובדה שהיא עומדת להיות כלה – הכלה המרוגשת עולה לחופה עם זר פרחים ביד אחת ועם טישו ביד השנייה.

הכלה המגניבה

הכלה המגניבה מתייחסת לחתונה כאל הפקה של מסיבה. היא לא תמהר ליישר קו עם תכתיבים, אלא תחפש אחר הקונספט האישי שלה. בנוסף, היא תזרום עם שינויים ואילוצים וכשצריך תתפשר. כמו כן, פרק זמן קצר עבור הכנות לא ילחיץ אותה, היא לא תעשה תסרוקת או איפור ניסיון, היא תבחר שמלה אחת, בקבלת הפנים תהיה ידידותית ונגישה, תרקוד בדרך לחופה וברחבה תחלוץ נעליים ותרקוד יחפה.  

כלה

הכלה הלא מאופסת

הכלה הלא מאופסת תהיה סגורה על התאריך אך תשכח לקחת חופש מהעבודה, תהיה סגורה על המנות הרצויות אך תשכח לדאוג למענה עבור אורחים צמחוניים ושומרי כשרות, תיזכר ברגע האחרון שהיא לא קנתה הלבשה תחתונה מתאימה, לא תוודא אישור הגעה, תסמוך על החתן המיועד שידבר עם הרב (אך לא תוודא זאת), תניח שניתן להגיע למקווה בכול רגע נתון (ואז תגלה שהיה עדיף לתאם מראש) ואם תשאלו אותה כמה עלתה מנה היא באמת לא תדע לענות.

מסקנה?!

איתרת את סוג הכלה שאת ומבינה כיצד ההתנהלות שלך נראית מהצד? ובכן אין זה הזמן להשתנות, אך כן להתאפס במעט, משמע להבין מה לחדד, מה למתן ומתי להאציל סמכויות. בכול אופן את כלה ובתקופה שלקראת החתונה הכול יותר נסלח ומובן. מה שחשוב זה שאת מאוהבת ומצאת בן זוג שלמרות החסרונות אוהב אותך בדיוק כפי שאת (ובאותה מידה את אותו) – המון מזל טוב!

אודות המחבר

nobhillsoft@gmail.com'
השארת תגובה