למה אתם חייבים פטיפורים במסיבה שלכם?

בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר קונדיטורים אשר מתמחים בהכנת פטיפורים וכתוצאה מכך, אנחנו יכולים למצוא גם יותר אנשים אשר מגישים פטיפורים באירועים שלהם, בין אם מדובר באירועים פרטיים, עסקיים ואחרים.

פטיפורים הן עוגות קטנות, אישיות, לרוב מדובר על עוגות מרובעות שלא עולות על 3-4 ס"מ, והן מכילות מרציפן, שוקולד, בוטנים, אגוזים ומרכיבים אחרים. המונח פטיפורים הגיע מצרפת, שם אפשר למצוא קונדיטוריות שלמות שמתמחות בהכנת פטיפורים. יש לציין שגם במדינות אחרות נהוג להגיש עוגות קטנות בסגנון דומה, למשל בהודו, נהוג להגיש מרציפנים בצורת פטיפור, והוא נקרא לאדו.

מדוע אנחנו מגישים פטיפורים בסיום האירוע?

כאמור, אנחנו יכולים למצוא באירועים שונים, פטיפורים אשר מוגשים לאורחים, בין אם כחלק מהקינוח ובין אם בנפרד, בסיום האירוע עם הקפה או בלעדיו. במקומות רבים אנחנו יכולים למצוא תפריט פטיפורים אשר יכול להשתלב עם התפריט הכללי, גם אם הוא מדובר על חלק בארוחה שמוגש בנפרד.

כשאתם מארגנים אירוע, חשוב שתיקחו בחשבון את האפשרות להגיש לאורחים שלכם פטיפורים מסוגים שונים, מהסיבות הבאות:

סיבה ראשונה, אורחים רבים אוהבים לאכול עוגה קטנה לצד הקפה, בלי קשר לקינוח הכללי. לעיתים כוס הקפה מגיעה אחרי הקינוח ולא ביחד איתו. אז אפשר לשלב אותו עם פטיפור.

סיבה שנייה, מאחר ומדובר על פטיפורים קטנים, אז אפשר לבחור ולעשות שורה של פטיפורים עם מרכיבים ובטעמים מגוונים, במקום להכין קינוח גדול. כך ייתכן וניתן לחסוך בעלויות.

סיבה שלישית, הרבה פעמים, ניתן להכין פטיפורים בלי צורך להשתמש במרכיבים חלביים או מרכיבי פרווה. כך אנחנו לא צריכים לדאוג לגבי שאלת הכשרות והאם להגיש קינוח פרווה או לא.

סיבה רביעית, יש משהו מיוחד נחמד באפשרות ליהנות מפטיפור קטן לסיום הארוחה, להשאיר טעם מתוק בסוף.

סיבה חמישית, את הפטיפורים ניתן להגיש בדוכן אוכל או באמצעות מלצר שעובר בין החוגגים. להבדיל מקינוח כמו עוגה או סלט פירות, שצריך לשבת ולאכול ליד השולחן.

לסיכום, שילוב של פטיפורים באירוע, יכול להיות דבר מרענן ומאוד טעים, שכל האורחים ייהנו ממנו.

השארת תגובה